Množení skalniček
Pro každého skalničkáře je dobré, když má nějakě ty rostlinky v zásobě, aby je mohl ve skalce oměnit za staré, odumřelé, nebo s nekým mohl vyměnit za nové druhy. Proto je důležité aby si je dovedl rozmnožit. V zásadě jsou dva způsoby jak toho docílit, jde to za A.vegetativně-z části rostlin, nebo za B.generativně-ze semen,či výtrusů.
A. způsob vegetativní-je to metoda, kdy můžeme odebrat větvičky(řízky), listy, nebo kořenové řízky a vložime je do písku v pořníku a necháme zakořenit, můžeme i rozdělit dostatečně velký trs rostliny a odkopky opět zasadít, podobně to funguje i se šlahouny, odnožemi a cibulemi
B.způsob generativní-jsou to přdevším výsevy rostlin ze semen, pomimeli komplikované množení kapradorostů výtrusy. Vysev provedeme tak, že se vezmeme květináč o velikostí asi 10 na 10 cm a na dno nasypeme 1-2cm jemného štěrku jako drenáž, zbytek dopníme o vhodný substrát(je třeba, aby byl opravdu jemný), ten rovnoměrně upěchujeme a zarovnáme třeba prkénkem na hřebičku, rovnoměrně nasypeme semena, ta pomocí téhož prkénky zatlačíme do substrátu a přesipeme vrytvickou jemného říčního písku o mocnosti asi 0,5-2mm dle velikosti semene. Výsevy provádíme většinou před příchodem prvních zimních mrazů, nebo v průvěhu zimi, protože pro řadu druhů je důležité, aby semena přemrzla a v průběhu jara by se měly oběvit drobné klíčlící rostlinky, jsou však druhy, které takzvaně přeléhají, neboli, vzejdou až příští rok, do té doby je třeba všěchna semena udržívat na mistě kde je stále vlhko a stin a zalivku provádim pouze rosením, nebo na máčením do miský s vodou, nesmí se zálévat konví nebo zůstat na deští jinak se semena vyplavý.